CZ EN FR

Antikvariát - detail knihy

Pučálka, Pavel - Lodi Cýrkwe Swaté Rytěřugjcý/ na Moři Swěta tohoto/ Wlnobitjm semotam se zmjtagjcý/ wssak nikdý nevtunutá. W třech Djlech popsaná: I. Od Stwořenj Swěta. II. Od Narozenj Syna Božjho. III. Od začátku Křestianstwa w Zemi Cžeské.PRODÁNO

Pučálka, Pavel

Lodi Cýrkwe Swaté Rytěřugjcý/ na Moři Swěta tohoto/ Wlnobitjm semotam se zmjtagjcý/ wssak nikdý nevtunutá. W třech Djlech popsaná: I. Od Stwořenj Swěta. II. Od Narozenj Syna Božjho. III. Od začátku Křestianstwa w Zemi Cžeské.

ID: 6539
Místo vydání: Praha
Nakladatel: Jan Arnolt z Dobroslavína
Rok: 1677
Vydání: 1.
Formát:
Počet svazků:
Počet stran: 4 str. + 309 str. + 15 str.
Hmotnost: 0.3 Kg
Vazba: dobová kožená
Komentář: Knihopis 14.690
Český text gotikou, latinská slova antikvou, text v jednoduchém rámci, živá záhlaví, linky z kvítků a ornamentů, plné iniciálky ve výši dvou řádků, dřevořezová viněta a ozdobný vlys rostlinného dekoru, abecední seznam papežů, seznamy římských císařů a českých panovníků, pražských biskupů a arcibiskupů, na šestém listu předmluvy posudek Balbínův.
Chybí alegorický měděryt. front. a str. 11-12 textu. Dobová vazba z hnědé teletiny značně zašpiněná a odřená. Ve hřbetu tři vazy, ve druhém poli tlačený věcný název díla, v polích ostatních tlačené a zlacené rostlinné ornamenty, značně odřené, vazba ve hřbetu potrhaná, s místy chybějícími kusy kůže, rohy naražené, knižní blok zčásti rozvolněný, tit. list a poslední list s impresem zcela uvolněn z vazby, na předním palistu starý inkoustem psaný provenienční záznam z 18. století (Jan Leopold Zizgelius, člen řádu Tovaryšstva Ježíšova), několik listů při okrajích mírně potrháno, jinak ve stavu relativně dobrém.
Pavel Pučálka, rodák z Nového Města pražského, roku 1660 se stal bakalářem a v roce 1661 mistrem svobodných umění. Později farářem v Jarošově nad Nežárkou, později v Kardašově Řečici až do své smrti v roce 1681.
Cena: 10000 Kč